TS-11 Iskra PRO-Set 1/48 – w czym jest lepsza od innych modeli?

Ten post dostępny jest także w języku: angielski

W środę do sprzedaży trafi model TS-11 Iskra PRO-Set w skali 1/48. Model przeznaczony dla ambitnych modelarzy, wymagających od swoich modeli wysokiej jakości detali wnętrza, silnika i mechanizacji płatów. Już dzisiaj pokazujemy jakie atuty ma ten model i dlaczego warto go mieć.

Modele Iskry 1/48 – jaki mamy wybór?

W sprzedaży znajdują się dwa modele TS-11 Iskra w skali 1/48.

  • Model TS-11 Iskra EZ-Set Arma Hobby cieszy oko sylwetką i jest sprzedawany w ekonomicznej cenie. Jeżeli chcesz po prostu skleić bez problemów i postawić na półce piękną replikę tej maszyny – jest to model dla Ciebie.
  • Starszym modelem jest model firmy Choroszy Modelbud, wypuszczony w kilku pudełkach z różnymi oznaczeniami. Zawiera on wychylone klapy (ale bez charakterystycznej szczeliny) i wiele wariantów uzbrojenia, niektóre z nich praktycznie nie stosowane na Iskrach (bomby). Zaletą modelu jest cena a wadą m.in. błędy merytoryczne (np. za grube ramy owiewki kabiny, klapy) oraz problemy ze spasowaniem. Warto go polecić modelarzom którzy są gotowi poświęcić dużo czasu na montaż oraz poprawki i szukających w pierwszej kolejności niskiej ceny.

Model TS-11 Iskra PRO-Set 1/48

To najprawdopodobniej najlepiej zdetalowany, łatwy w montażu i wierny merytorycznie model Iskry 1/48. Obok wiernej oryginałowi sylwetki i kształtów zawiera on doskonale zdetalowaną kabinę, kompletną makietę silnika, typowe dla Iskry uzbrojenie podwieszane i łuskozbieracz oraz klapy szczelinowe w pozycji wychylonej, hamulce aerodynamiczne z blaszki oraz osłony na wloty powietrza z blaszki.

TS-11 Iskra Pro-set 1/48

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

iskra1

iskra-pro-blacha

iskra3

Kalkomania zawarta w zestawie oferuje 4 malowania Iskry, klasyczne aluminiowe, dwa kamuflażowe i jedno okolicznościowe z rekinem. Dodatkowo w zestawie znajdziesz dopełniające komplet oznaczeń napisy eksploatacyjne.

malowania TS-11 pro

kalkomania iskra proset

Model konkursowy TS-11 Iskra

Model TS-11 Iskra PRO-Set polecam tym spośród nas, którzy chcą wykonać Iskrę na najwyższym poziomie konkursowym. Tym co trzeba będzie dodać do modelu to okablowanie silnika i makietę przedziału elektroniki i działka (łatwe do wykonania dzięki oddzielnie odlewanej osłonie dziobu). Ta sekcja samolotu najbardziej różniła się między egzemplarzami, należało więc zostawić ją do wykonania wg uznania modelarza.
Sam zestaw dzięki detalom, dodatkom i sprzyjającemu waloryzacji podziałowi części jest wymarzonym modelem do wykonania Iskry, która zabłyśnie na każdych zawodach lotniczych.

Kup modele TS-11 Iskra i akcesoria 1/48 w Arma Hobby link

Author: Wojtek Bułhak

Wojtek skleja modele od przedszkola. Był wychowankiem a następnie instruktorem w klubie "Śmigiełko". Z wykształcenia biolog od żab od 15lat pracuje w branży modelarskiej. Skleja figurki i trochę pancerki oraz samolotów. Preferuje polska tematykę oraz lotnictwo US Navy. W firmie Arma Hobby jest wspólnikiem odpowiedzialnym za marketing i sprzedaż.

Share This Post On
468 ad

2 Comments

  1. Model piękny, niedawno go kupiłem. Mam pytanie do p. Wojciecha. Czy planuje Pan (i co za tym idzie firma) wydanie zestawu z elektroniką mieszczącą się pod dziobową laminatową osłoną Iskry oraz działkiem? Jeżeli tak, to czy będzie też elektronika do wersji Novax? Pytanie jest nie od rzeczy, bo zamierzam zrobić model z odsłoniętą elektroniką, a jeśli wydacie coś takiego, to nie ma sensu dziubać od podstaw. Pozdrawiam G. Sz.

    Post a Reply
    • Nie wiem, planowaliśmy raczej do plastikowej Iskry 1/72. Jeżeli będzie większe zapotrzebowanie modelarzy, rozpatrzymy ten temat.

      Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *