TS-11 Iskra – model idzie do druku!

Ten post dostępny jest także w języku: angielski

Zakończyliśmy projektowanie modelu 3D Iskry. Replika w skali 1/48 idzie do druku, i już wkrótce znajdzie się w sprzedaży. Zobacz renderingi części modelu w standardzie EZ-set.

iskra 1/48

ts11_iskra_0041

Gotowy model Iskry

Model iskry w standardzie EZ-set jest gotowy. Na załączonych renderingach nie ma mechanizacji płata a kabina jest mniej szczegółowa. Detale mechanizacji i kabiny będą dostępne w zestawie Pro-set.

ts11_iskra_0042

ts11_iskra_0043

ts11_iskra_0044

Kalendarz wypuszczenia modelu

Chcemy aby model dotarł do sprzedaży jak najszybciej. W październiku 2014 planujemy wypuścić wszystkie modele zaplanowane przed Iskra: PZL P.1 w skali 1/72. Jak widzicie, projekt zajął nam znacznie więcej czasu, opóźnienie wyniesie ok. pół-roku. W trakcie projektowania musieliśmy się cofnąć po otrzymaniu planów fabrycznych. Problemem było także obciążenie Marcina projektami, którymi miał zając się drugi projektant.

ts11_iskra_0045

ts11_iskra_0046

Czas realizacji projektu zwiększył niestety nasze koszty. Będziemy musieli zrewidować cenę modelu. Dla naszych subskrybentów postaramy się przygotować specjalna ofertę dla tego warto zapisać się na newsletter .

Co po Iskrze?

Zaraz po Iskrze wyjdzie model PZL P.6 i P.7 w skali 1/48. Kolejnym projektem będzie współczesny samolot, który ogłosimy już wkrótce.

Author: Wojtek Bułhak

Wojtek skleja modele od przedszkola. Był wychowankiem a następnie instruktorem w klubie "Śmigiełko". Z wykształcenia biolog od żab od 15lat pracuje w branży modelarskiej. Skleja figurki i trochę pancerki oraz samolotów. Preferuje polska tematykę oraz lotnictwo US Navy. W firmie Arma Hobby jest wspólnikiem odpowiedzialnym za marketing i sprzedaż.

Share This Post On
468 ad

9 Comments

 1. Nareszcie gotowa. Ale ostatecznie nie określono w tym wpisie kiedy dokładnie wejdzie do sprzedaży – chyba że źle zrozumiałem?

  Post a Reply
  • Model wchodzi w fazę organizacji produkcji. Trudno podać datę wypuszczenia: nie wcześniej niż w listopadzie nie później niż na święta.

   Post a Reply
   • Dziękuję za odpowiedź. Czy oba zestawy ( EZ i Pro) wejdą do sprzedaży w tym samym czasie, czy przewiduje się jakiś odstęp czasu między nimi?

    Post a Reply
 2. A co z zapowiadanymi Iskrą, PZL P-1 w skali 1/72 i innymi modelami w tej skali. Czy PZL P-6, P-7 też będzie w skali 1/72? Kiedy?

  Post a Reply
  • Dzięki za komentarz i duże oczekiwania. Ostro pracujemy aby im sprostać. PZL P.1 1/72 już wszedł do sprzedaży. P.6 i P.7 pojawią się w 1/72 po ukazaniu się modelu 1/48, który jest planowany zaraz po nowym roku.
   Iskra 1/72 – planujemy wypuszczenie modelu w jeszcze innej technologii, w lepszej cenie przy zachowaniu jakości. Trudno podać termin na tym etapie przygotowań.

   Post a Reply
 3. P.1 (dwie sztuki) już do mnie ponoć lecą:) P.6 i P.7 w `72 wspaniała wiadomość. Nic tylko czekać cierpliwie, Iskra w końcu też się pojawi…, nareszcie coś się dzieje w tym polskim grajdołku i to w „jedynie słusznej” skali. Tak trzymać! Pozdrawiam.

  Post a Reply
 4. Do mnie P.1 już doleciały i jestem zachwycony! Szkoda, że istniały tylko 2 egz. tego samolotu. Ale jak wyjdzie P.7 w 1/72, to powetuję sobie ten żal i zrobię po jednej maszynie z każdej eskadry, która ich używała! Plus kilka innych, fajnych malowań. Kawał świra ze mnie, prawda? Z drugiej strony, znam gościa, który odtworzył cały 617 sqn RAF, więc może nie jest ze mną aż tak źle … Jak już świrować, to chyba lepiej tak, niż chlać po barach? Co myślicie?

  P.S. A Iskrę w 72 też sobie kupię, choć nie mój okres.

  Post a Reply
 5. Witam.tez czekam na ten model juz od dłuższego czasu. Ale w koncu moze sie niedlugo doczekam. Mam nadzieje ze wysylka za granice nie stanowi problemu.
  Pozdrawiam

  Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *